Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
ثبت اطلاعات 21 هزار نفر در سامانه فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: تازه ترین آمار از «بانک اطلاعات تخصصی فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری» نشان می دهد که از 23 تیرماه امسال تاکنون، اطلاعات تخصصی و مهارتی بیش از 21 هزار نفر در این سامانه ثبت شده است.
کد خبر: 3128
تاریخ خبر: 1397/08/14
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: تازه ترین آمار از «بانک اطلاعات تخصصی فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری» نشان می دهد که از 23 تیرماه امسال تاکنون، اطلاعات تخصصی و مهارتی بیش از 21 هزار نفر در این سامانه ثبت شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده گفت: سامانه ثبت اطلاعات فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری، از 23 تیرماه 97 با هدف جمع آوری اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی، شغلی و علمی فرزندان بازنشستگان تحت پوشش آغاز به کار کرد تا در زمان مورد نیاز که از سوی هریک از شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری تعیین می شود، با در نظر گرفتن تخصص ها، دانش و مهارت های فردی و با اولویت اشتغال فرزندان بازنشستگان کشوری، از اطلاعات و داده های این سامانه برای بکارگیری این عزیزان استفاده شود.

تقی زاده ادامه داد: قرار است در مرحله نخست و پس گذشت بیش از سه ماه از آغاز به کار این بانک اطلاعاتی، داده های جمع آوری شده در اختیار شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری برای کمک به ایجاد اشتغال فرزندان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تا نیمه نخست آبان ماه امسال، تعداد 21 هزار و 850 نفر به صورت آنلاین از استانهای مختلف کشور در این سامانه ثبت نام کردند گفت: تحصیلات ثبت شده این افراد، از مقطع دیپلم تا دکتری را شامل می شود. همچنین از این جامعه آماری 10 هزار و 785 نفر را دختران و 11 هزار و 65 نفر را پسران تشکیل می دهند.

تقی زاده تصریح کرد: از این تعداد، 673 نفر در مقطع دکترا، 6 هزار و 885 نفر کارشناسی ارشد، 11 هزار و 333 نفر کارشناسی، یک هزار و 553 نفر در مقطع کاردانی و یک هزار و 406 نفر نیز در مقطع دیپلم و پایین از آن اطلاعات خود را ثبت کرده اند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: براساس ابلاغی که به تمامی هلدینگ ها و شرکت های تابعه این صندوق شده است، حق تقدم بکارگیری نیرو در شرکت های تابعه صرفاً با فرزندان متخصص بازنشستگان مشترک صندوق خواهد بود. در این ابلاغ 200 شرکت وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری موظف هستند که در استخدام های جدید خود حتما از این بانک اطلاعاتی استفاده کرده تا به کارگیری نیروی انسانی متخصص و تحصیل کرده از میان فرزندان بازنشستگان صورت پذیرد.

تقی زاده یادآور شد: سامانه ثبت اطلاعات فرزندان غیرشاغل بازنشستگان کشوری همچنان فعال است و فرزندان متخصص و غیرشاغل بازنشستگان کشوری می توانند در مهلت باقی مانده با مراجعه به سایت پایش به آدرس www.payesh8523.ir اطلاعات شغلی، تحصیلی و مهارتی خود را ثبت کنند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال از برنامه های اصلی دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، اظهار امیدواری کرد: صندوق بازنشستگی کشوری بتواند در ایجاد فرصت های شغلی و اشتغال زایی برای اقشار مختلف مردم به ویژه فرزندان متخصص بازنشستگان، زمینه های جذب آنان را در چارچوب قوانین فراهم کند.

تقی زاده تاکید کرد: رویکرد صندوق در راستای سیاست های اشتغال زایی دولت است، بنابراین، تمامی بخش های تابعه این حوزه می بایست در زمینه اشتغال، بسترهای لازم را برای حضور و مشارکت بخش خصوصی مهیا کنند.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir